Skip to content

Budownictwo i architektura : LEGO Architektura Landmark Seria: Big Ben

2 lata ago

324 words

KLOCKI LEGO.
Jesteśmy zaledwie 100 dni od Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, a LEGO ogłosiło wydanie ich najnowszego modelu w serii Architektura Landmark: The Big Ben.
Big Ben, oficjalnie znany jako Clock Tower, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Wielkiej Brytanii i globalnym symbolem wiktoriańskiego Londynu i stylu gotyckiego odrodzenia.
Został zaprojektowany przez mało znaną drużynę architekta klasycznego Charlesa Barry ego i pioniera Gothic Revival Augusta Pugina, a ukończony w 1859 roku.
Big Ben to czternasty model z gamy LEGO Architecture, który wykorzystuje klocek LEGO do interpretowania projektów kultowej architektury na całym świecie.
.
Jest to pierwszy model zaprojektowany przez Rok Zgalina Kobe ze Słowenii, który dołączył do Adama Reeda-Tuckera jako architekt LEGO.
.
Największym wyzwaniem przy tworzeniu tego modelu była reprezentacja bogactwa dziewiętnastowiecznej architektury neogotyckiej w skali zwykle bardziej odpowiedniej dla współczesnej lub współczesnej architektury gładkich powierzchni i czystych linii.
powiedział Rok Zgalin Kobe.
Charles Barry wygrał konkurs na budowę nowego Pałacu Westminsterskiego w styczniu 1836 roku.
Jego początkowe projekty były bez wieży zegarowej, która stałaby się znana jako Big Ben.
Ponieważ jego własny styl był bardziej klasyczny niż coraz popularniejsze odrodzenie w stylu gotyckim, Barry poprosił o pomoc Augustusa Pugina, wiodącego światła ruchu, który pozostawił niezatarty ślad w epoce wiktoriańskiej na całym świecie.
Projekt wnętrza pałacu i wieży zegarowej są uważane za jego dzieło.
Jesteśmy wielkimi fanami serii LEGO Architecture, począwszy od przełomowych serii (które są w małym formacie, dobre na komputery stacjonarne) z modelami takimi jak Sears Tower, po większe modele, takie jak Farnsworth House i Robie House.
LEGO 21013 Big Ben będzie można kupić od czerwca w sklepach marki LEGO, LEGOLAND Stores i online pod adresem http://shop.lego.com/ w zalecanej cenie detalicznej 29,99 USD lub 29,99 EUR.
[podobne: powierzchnia zabudowy definicja, bricoman warszawa wilanów, brico lubsko ]

Powiązane tematy z artykułem: brico lubsko bricoman warszawa wilanów powierzchnia zabudowy definicja