Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Plaża i Howe mieszana wieża / BIG

2 lata ago

600 words

Dzięki uprzejmości BIG Przyczyniając się do panoramy Vancouver, wysoka na 490 stóp plaża i wieża o mieszanym przeznaczeniu Howe BIG, Westbank, Dialog, Cobalt, PFS, Buro Happold, Glotman Simpson i lokalny architekt James Cheng wyznaczają punkt wyjścia do centrum , tworząc przyjazną bramę do miasta, dodając kolejną unikalną strukturę.
Propozycja BIG, nazwana tak od jej lokalizacji na rogu Howe & Beach, obok Granville Street Bridge w centrum Vancouver, wymaga 600 jednostek mieszkalnych zajmujących 49-piętrową wieżę, która stanie się jednym z czworokątnych budynków w mieście .
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Wieża znajduje się na dziewięciopiętrowej podium, oferującej wynajem na rynku z mieszanką powierzchni handlowej i handlowej.
BIG został zamówiony przez wiodącego dewelopera nieruchomości w Kanadzie, Westbank, założonego w 1992 roku, z ponad 10 miliardami dolarów ukończonych lub będących w trakcie realizacji projektów, w tym z luksusowych hoteli Shangri-La w Vancouver i Toronto.
Wieża ma kształt po złożonych warunkach miejskich, mających na celu optymalizację warunków dla przyszłych mieszkańców zarówno w powietrzu, jak i na poziomie ulicy.
Dzięki uprzejmości BIG Podstawa wieży jest uwarunkowana obawami o dwa znaczące sąsiednie elementy, w tym 30-metrową przeszkodę z mostu Granville, która gwarantuje, że żaden z mieszkańców nie będzie miał okien i balkonów w samym środku dużego ruchu, jak również w odniesieniu do światła słonecznego do sąsiedniego parku, który ogranicza, jak daleko na południe budynek może być zbudowany.
W rezultacie odcisk ogranicza się do małego trójkąta.
Gdy wieża wznosi się, oczyszcza hałas, wydech i wzrokową inwazję na Granville Bridge.
Projekt BIG odzyskuje utracony obszar, gdy wieża oczyszcza strefę oddziaływania mostu, stopniowo przechodząc nad miejscem.
Ten ruch zamienia niewydajny trójkąt w optymalną prostokątną płytę podłogową, zwiększając pożądane przestrzenie do życia u jego szczytu, jednocześnie uwalniając dostatecznie dużą przestrzeń publiczną u jej podstawy.
Powstała sylwetka ma niepowtarzalny wygląd, który zmienia się pod każdym kątem i przypomina odsuniętą na bok zasłonę, witając ludzi wchodzących do miasta z mostu.
Dzięki uprzejmości BIG Podium na wieży jest wielofunkcyjną miejską wioską z trzema trójkątnymi blokami, które składają się z ściśle skalowanych przestrzeni do pracy, zakupów i wypoczynku, z widokiem na publiczne place i ścieżki.
Dodatkowa przestrzeń publiczna powiększa istniejące ulice, nadając sąsiedztwu wiele otwartych i zadaszonych przestrzeni zewnętrznych o różnej skali, które przekształcają witrynę pod mostem Granville w dynamiczny i ikoniczny węzeł sąsiedztwa o mieszanym przeznaczeniu.
Dzięki uprzejmości firmy BIG Dziedzińce tworzone przez kubatury budynków, dachy i tarasy zostały zaprojektowane w celu wzmocnienia widoku z mostu Granville i jednostek mieszkalnych powyżej.
Skośne, trójkątne skupiska zielonych dachów tworzą wysoce graficzną i ikoniczną bramę do śródmieścia, wzmacniając koncentrację miasta Vancouver na zrównoważonych miastach.
Zewnętrzne fasady reagują na różne ekspozycje słoneczne, które są integralną częścią ogólnej koncepcji zrównoważonego rozwoju.
Budynek dąży do uzyskania certyfikatu Gold LEED.
Dzięki uprzejmości BIG Architects: BIG Lokalizacja: Vancouver, Kanada Team: Julianne Gola, Marcella Martinez, Chris Malcolm, Karol Borkowski, Michael Taylor, Alina Tamosiunaite, David Brown, Tobias Hjortdal, Alexandra Gustafson Partner-in-Charge: Bjarke Ingels, Thomas Christoffersen Kierownik projektu: Agustin Perez-Torres Współpracownicy: Dialog, Cobalt Engineering, Phillips Farevaag Smallenberg Urban Design, Buro Happold, Glotman Simpson, James KM Cheng Architects Klient: Westbank Projects Corp.
Rozmiar: 653 890 sf / 60,670 m2
[hasła pokrewne: studzienki wodomierzowe, bricoman połczyńska godziny otwarcia, powierzchnia zabudowy definicja ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman połczyńska godziny otwarcia powierzchnia zabudowy definicja studzienki wodomierzowe