Skip to content

Kącik architekta – Éclats de verre / Atomic3

2 lata ago

437 words

Dzięki uprzejmości Atomic3 Montreal od dawna znany jest jako miasto stu wież .
Poprzez serce tej północnej metropolii ATOMIC3 rozproszył Éclats de verre: gigantyczne rozbite witrażowe okienko przeorganizowane w zabawny labirynt, który oferuje odwiedzającym niepowtarzalne wrażenia i barwną panoramę dla przechodniów.
Laureat konkursu Créer l h hiver, Éclats de verre, jest jedną z trzech prac, które składają się na Luminothérapie 2012.
Celem tego wydarzenia wyprodukowanego przez Partenariat du Quartier des Spectacles w Montrealu jest pokonanie zimowego bluesa przy użyciu interaktywnego światła opartego na świetle.
instalacje.
Kontynuuj po przerwie, aby uzyskać więcej.
+ 20 Éclats de verre przekształca Place Émilie-Gamelin, zlokalizowane w Dzielnicy Łacińskiej, w pole o żywych barwach.
Przechodnie są zaproszeni do wejścia w labirynt 60 tafli wielobarwnego szkła, które ożywa po dotknięciu przez światło słoneczne.
Dzięki uprzejmości Atomic3 Kiedy zapada zmrok, reflektory przejmują, oświetlając esplanadę zmieniającymi się wielobarwnymi odbiciami.
Po drugiej stronie placu masywna fasada hotelu des Gouverneurs staje się tłem dla projekcji wideo, podczas gdy trzy rzeźby Melvina Charneya z widokiem na plac na północy skąpane są w świetle.
Reflektory prowadzą gości do centrum instalacji, gdzie na podnoszonym tarasie czekają dwie świecące kostki.
Ustawione na obrotowych podstawach wyposażonych w czujniki, kostki mają za zadanie wpływać na oświetlenie witryny, dźwięki i projekcje wideo.
Po prostu poruszając nimi, odwiedzający mogą przekształcić swoje najbliższe otoczenie.
Projekcje wideo podkreślają cechy architektoniczne hotelu des Gouverneurs, dając odwiedzającym szansę na przekształcenie jego monolitycznej struktury.
Dekonstruując fasadę tego budynku z widokiem na plac, kierują się od Charneya, który za pomocą elementów fasady z okolicznych budynków tworzył trzy rzeźby.
Félix Dagenais, Louis-Xavier Gagnon-Lebrun i Eric Gautron założyli ATOMIC3 dla Éclats de verre.
Trzech projektantów sztuk scenicznych wymyśliło wyjątkowe dzieło, które sprawia, że światło zimowego pośpiechu z pokazem żywych kolorów, zaprasza widzów do swojego wnętrza i daje im możliwość odebrania zbyt często ignorowanej przestrzeni publicznej.
Projektanci: ATOMIC3.
Félix Dagenais, Louis-Xavier Gagnon-Lebrun, Eric Gautron Producent: Michel Granger Zespół: Les Ateliers Numériques.
Philippe Jean, system interaktywny; Jean-Sébastien Côté, projekt dźwiękowy; Alexis Rivest, programowanie wideo; Korporacja VYV, system wyświetlania i przetwarzania obrazu Lokalizacja: Place Émilie-Gamelin, Montreal, Kanada Klient: Partenariat du Quartier des Spectacles Rok: Zima 2011-2012 Powierzchnia: 4 645 m.
Zdjęcia: Martine Doyon, Jean-Sébastien Côté, Louis-Xavier Gagnon Lebrun Dzięki uprzejmości Atomic3 Opis projektu dostarczony przez ATOMIC3.
[podobne: studzienki wodomierzowe, bricoman połczyńska godziny otwarcia, jorapol płońsk ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman połczyńska godziny otwarcia jorapol płońsk studzienki wodomierzowe