Skip to content

Ze swiata architektury – Warsztat modeLab Material Matters

2 lata ago

199 words

Dzięki uprzejmości Studio Mode / modeLab Studio Mode / modeLab nakłada Material Matters II, dwudniowy intensywny projekt, prototypowanie i warsztaty produkcyjne, które odbędą się w Nowym Jorku w weekend 12-13 maja.
Będąc kolejną odsłoną serii modeFab i bazując na badaniach opracowanych w Material Matters I, podczas tego warsztatu zostaną zbadane różnice proceduralne między dwoma trybami projektowania: pierwszy polegający głównie na przetwarzaniu mózgowym (domena koncepcyjna wyizolowana z dzikości materii) i energia), a drugi motywowany jest zdolnością materiału do działania jako agent w odkrywaniu formy.
Warsztaty będą działać w oparciu o strategie obliczeniowe i produkcyjne, które zależą od osobliwości materiału i wyłaniającego się zbioru wiedzy związanej z pracą ręki.
W dynamicznym i praktycznym środowisku nauczania, będą oni iteracyjnie opracowywać cyfrowe i sfabrykowane prototypy wykorzystujące techniki modelowania w oparciu o siatkę za pomocą narzędzi do paneli i strategii obróbki za pomocą RhinoCAM.
Ponadto warsztaty zapewnią uczestnikom szkolenie w zakresie cyfrowych technik wytwarzania i bezpośredniego dostępu do urządzeń CNC.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[hasła pokrewne: brico karnisze klinkierowa, brico lubsko, brico karnisze ]

Powiązane tematy z artykułem: brico karnisze brico lubsko jorapol płońsk