Skip to content

Architektura 21szego wieku : Breaking Ground: chińscy architekci amerykańscy w Los Angeles

2 lata ago

565 words

Julius Shulman Archiwum fotograficzne, biblioteka badawcza w Getty Research Institute (2004.R.10) Breaking Ground: chińscy amerykańscy architekci w Los Angeles (1945-1980) w Chińskim Muzeum Amerykańskim (CAM) to wystawa skupiająca się na czterech chińskich architekci, którzy przekształcili części Los Angeles z kultowymi budynkami i różnymi stylami.
Prace będą dostępne do 3 czerwca 2012 roku.
Będą mieli takich architektów jak Eugene Choy, Gilbert Leong, Helen Liu Fong i Gin Wong.
Breaking Ground jest częścią Pacific Standard Time, współpracy stworzonej przez Getty, w której sześćdziesiąt instytucji kulturalnych opowie historię narodzin sceny LA w ciągu sześciu miesięcy, począwszy od października 2011 roku.
Breaking Ground w CAM LA opowiada o panoramę i zmieniające się otoczenie zbudowane z perspektywy czterech wybitnych architektów z Chin.
Więcej po przerwie.
Breaking Ground będzie zawierał oryginały i reprodukcje fotografii, plany, renderingi i rysunki dzieł wykonanych przez wspomnianych architektów.
Najważniejsze eksponaty to sześć trójwymiarowych stereoskopowych slajdów z charakterystycznymi budynkami Googie autorstwa Jacka Laxera, dziewięć oryginalnych fotografii Juliusa Shulmana i interaktywna galeria Design-Your-Own-Dream-Home.
Eugene Choy zaprojektował szereg budynków od małych rezydencji po duże budynki przemysłowe.
Pomimo uprzedzeń rasowych, Choy był w stanie zbudować sobie dom na 50-metrowym wzgórzu, które przyciągnęło uwagę krajowych magazynów architektonicznych.
Najbardziej znany jest z budynku Cathay Bank.
Łączy w sobie wrażliwość Międzynarodowego Stylu Modernistycznej Architektury z detalami tradycyjnymi i kulturowymi w szczegółach, na prośbę klientów.
Cathay Bank: Zdjęcie: Dan Kaufman / Studio Kaufman Gilbert Leong odegrał ważną rolę w rozwoju architektury Chinatown w Los Angeles.
Jest najbardziej znany z budowy Bank of America i Stowarzyszenia Rodziny Kong Chow oraz świątyni.
CAM pisze: sama obecność i skala obu tych budynków ilustrują stały związek chińskiej społeczności amerykańskiej w Los Angeles.
Chińskie stowarzyszone dobroczynne stowarzyszenie: Zdjęcie: Dan Kaufman / Studio Kaufman Helen Liu Fong, zaprojektowane dla komercyjnej firmy architektonicznej Louis Armet i Eldon Davis, pomagające rozwinąć styl znany jako Googie Architecture, który łączy modernistyczne i futurystyczne podejście do formy, pożyczania z kultury samochodu i wykorzystania dachów wspornikowych, kątów bumerangów, wyszukanej palety kolorów, oświetlenia typografii i oznakowania.
Jej prace charakteryzowały się wyjątkowymi wnętrzami, które produkowała w kawiarniach, kręgielniach i innych budynkach komercyjnych, które mają przydrożny styl architektoniczny.
Zobacz przykłady Denny ego lub Bob s Big Boy Restaurants, gdzie można znaleźć przykłady unieśmiertelnionych tego stylu.
w marki.
Norms Restaurant: Dzięki uprzejmości Jacka Laxera / Armet Davis Newlove Architects.
Fotograf Jack Laxer, Pacific Palisades, CA.
Gin Wong z Gin Wong Associates, ma długą historię z rozwojem środowiska zbudowanego w Los Angeles.
Miał kluczowe znaczenie w projektowaniu oryginalnego międzynarodowego portu lotniczego w Los Angeles, rozwijając system satelitarny, który skutecznie przenosił przyjazdy, odjazdy i terminale bagażowe.
system teraz uważany za plan budowy lotniska.
Jego praca znana jest z łączenia innowacji technologicznych z praktycznym wzornictwem.
Zaprojektował budynki w USA, Chinach i rejonie Pacyfiku.
Arco Tower: Dzięki uprzejmości Gin Wong Associates CAM LA znajduje się przy 425 N.
Los Angeles Street, Los Angeles, CA 90012.
Muzeum jest we wtorek.
Niedziela, 10 rano.
3 po południu.
Odwiedź www.camla.org, aby uzyskać więcej informacji.
[patrz też: brico lubsko, powierzchnia zabudowy definicja, tynki zewnętrzne cena za m2 ]

Powiązane tematy z artykułem: brico lubsko powierzchnia zabudowy definicja tynki zewnętrzne cena za m2