Skip to content

Architektura 21szego wieku : Vertical Village / GRAFT Architekci

2 lata ago

317 words

Dzięki uprzejmości GRAFT Architects Zaprojektowany przez GRAFT Architects, Vertical Village to projekt mieszkaniowy, hotelowy i rozrywkowy w Dubaju, który wykorzystuje najpotężniejsze źródło energii odnawialnej na pustyni, słońce.
Zorganizowane w celu zmniejszenia przyrostu energii słonecznej i zmaksymalizowania produkcji energii słonecznej, budynki są gromadzone jako samosłoniące się płyty w północnej części budynku, na osi wschód-zachód, w celu zmniejszenia przenikania światła w niskim kącie.
Na południowym krańcu tej strony, ogromny panel kolektorów słonecznych optymalnie ustawia się w stronę słońca i staje przed głównym paskiem publicznym, stanowiąc silny gest w kierunku zrównoważonego rozwoju i minimalnej wydajności LEED Gold.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dach słoneczny zachowuje się jak liść, z żyłami, które rozbijają pole słoneczne na jednostki użytkowe, aby zapewnić strukturę, ale także energię transportową, w tym przypadku ciepłą wodę, z powrotem do budynku, w którym wykorzystuje się energię do znacznego zmniejszenia zużycia klimatyzacji i zapewnić ciepłą wodę.
Pod dachem znajduje się dzielnica rozrywkowa w kinach, restauracjach, sklepach i teatrze, która zmienia stopień prywatności i skalę pomiędzy głównym paskiem rozrywki na południu a wieżami mieszkalnymi i hotelowymi na północy.
Dzięki uprzejmości GRAFT Architekci Budynki mieszkalne i hotelowe zostały podzielone na plasterki i pochylone, aby najpierw stworzyć punkty ogniskowe na dużą skalę, dające niepowtarzalny adres każdej płycie, a także stworzyć potężną i stale zmieniającą się panoramę, jak najeżdżają.
Przestrzenie uchwycone między płytami otwierają się, blokują, znikają, a następnie pojawiają się ponownie, gdy zbliżają się do budynku, oferując teatralne przedstawienie tomów, które są gestem w stronę programu rozrywkowego i teatralnego.
Dzięki uprzejmości GRAFT Architekci
[hasła pokrewne: brico karnisze, biała brico karnisze na ścianę cena, wiata garażowa projekt ]

Powiązane tematy z artykułem: brico karnisze bricoman jaworzno godziny otwarcia wiata garażowa projekt