Skip to content

Kącik architekta – Salt Tower / Enforma + AIM Studio

2 lata ago

550 words

Dzięki uprzejmości Enforma + AIM Studio Celem Enforma i AIM Studio w ich projektowaniu Salt Tower, położonej w Budvie w Czarnogórze, było dokładne przeanalizowanie konkretnej lokalizacji i możliwości, jakie oferuje to miejsce użytkownikom.
Zainspirowani starym miastem Budva, integrując energooszczędne strategie, ich przekształcenie z prostokątnego kształtu w strukturę odbijającą światło o wysokim ziarnie krystalicznym na wybrzeżu Morza Śródziemnego uzasadnia nazwę projektu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Planowanie i projektowanie budynków w takich obszarach, jak Budva, prawie zawsze opiera się na jasnych wytycznych, które powstały w długiej i bogatej historii.
Obszar tematyczny ma wiele aspektów i widoków wysokiej jakości, takich jak stare miasto, wyspa Sv.
Nicola i horyzont morski.
Dlatego tworzenie struktury architektonicznej w tym miejscu musi być ukierunkowane na te korzyści, z odpowiednią reakcją na ogólny kontekst.
Dzięki uprzejmości Enforma + AIM Studio W trakcie procesu projektowania architekci powinni być otwarci, a jakość, którą oferujemy i czerpać z otoczenia, powinna być odpowiednio dopasowana.
Potem następuje idea, która stała się funkcjonalnym podziałem własności na tereny komercyjne i mieszkaniowe.
Klasyfikacja ta jest określona przez skierowanie parteru i antresoli do wewnątrz, co czyni tę przestrzeń zamkniętą w sobie, podczas gdy podłogi powyżej są ekstrawertyczne i otwarte na środowisko.
Z cięciami w górnej i dolnej strefie budynku, koncepcja ta znajduje odzwierciedlenie w formie całego budynku.
Dzięki uprzejmości Enforma + AIM Studio Ta procedura prowadzi do konturów, które wpadają w tworzące się kaskady i tarasy, z widokiem na stare miasto Budva.
Postać budowlana stworzona przez to podejście ma podstawę w historycznym dziedzictwie Czarnogóry, która odnosi się do rozpoznania typowych domów z jednym stropem w miejscowości Pastrovici, a także orientacji.
Organizacja niższych kondygnacji inspirowana jest dynamiczną atmosferą, którą charakteryzuje stare miasto Budva, czego efektem jest zabawna matryca parteru.
Potrzeba ożywienia tego poziomu, wytworzyła atmosferę, w której wnętrze i zewnętrzna pokrywają się.
Cel tych obszarów jest związany z biznesem, takim jak restauracja, bank, przedszkole.
W tej strefie znajduje się centrum Spa, które oferuje różne możliwości rekreacji, takie jak aerobik, siłownia, masaże, sauny i basen.
Korzystanie z tych urządzeń jest przeznaczone dla mieszkańców i innych gości, co sprawia, że centrum SPA i ta inwestycja są uzasadnione i ekonomicznie wykonalne.
Dzięki uprzejmości Enforma + AIM Studio Budynek ten został zaprojektowany jako kondominium i energooszczędny obiekt, który oferuje mieszkańcom pełny komfort i bezpieczeństwo, dzięki sprzętowi o wysokiej technologii, takim jak inteligentne systemy domowe, panele słoneczne, panele fotowoltaiczne, naturalna wentylacja itp.
kondominium może również oferować użytkownikom apartamentowym recepcję, centrum spa, przedszkole, 81 miejsce parkingowe, zielone ogrody itp.
Jednym z głównych aspektów poprawy jakości tego budynku jest organizacja 95% mieszkań w kierunku południowym.
, Stare miasto i horyzont morski.
Większość mieszkań ma wyjście na stronę południową i północną.
Dzięki uprzejmości Enforma + AIM Studio Architekci: Enforma + AIM Studio Lokalizacja: Budva, Czarnogóra Zespół: Enforma.
Nikola Novaković, Slobodan Jović, Radovan Radoman; AIM Studio.
Ivan Milošević Klienci: Monterra Montenegro doo, MCG doo Total Constructed Gross Area: 6095.24 m2 Rok budowy: 2012
[więcej w: bricoman połczyńska godziny otwarcia, brico lubsko, czasy angielskie pdf ]

Powiązane tematy z artykułem: brico lubsko bricoman połczyńska godziny otwarcia czasy angielskie pdf